08 czerwca 2018 12:41 | Aktualności

Szkolne Koło Caritas na spotkaniu w Jaśle

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnych Kół Caritas z regionu południowego diecezji rzeszowskiej spotkali się, by wspólnie podsumować miniony rok działalności. Spotkaniu towarzyszyła ikona Matki Bożej Syryjskiej - Współczującej.

Uczestnicy zgromadzili się w auli Domu Parafialnego przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jaśle. Z uwagą wysłuchali sprawozdania z dotychczasowej działalności, którą podsumowali: ks. Stanisław Słowik - dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej i ks. Piotr Potyrała - wicedyrektor.

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnych Kół Caritas wysłuchali również krótkiej prelekcji wygłoszonej przez Macieja Dubieckiego. Wolontariusz Caritas Polska opowiedział o dramatycznej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Jak podkreślił, sytuacja tysięcy ludzi z dnia na dzień jest coraz bardziej skomplikowana. W wyniku wojny mieszkańcy wciąż pozbawieni są pomocy medycznej, brakuje żywności, wody i prądu. Szczególnej pomocy oczekują dzieci, które z wielkim trudem walczą o przetrwanie. Kilka słów w języku polskim wypowiedział także gość spotkania, Farid Abou Jrab z Syrii.

Uczestnicy zjazdu Koronką do Miłosierdzia Bożego pomodlili się w intencji ofiar konfliktów wojennych w Syrii. W modlitwie wypraszano łaskę przywrócenia pokoju, miłości i zgody na Bliskim Wschodzie.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły - członkowie Szkolnego Koła Caritas: Patrycja Bajorek, Klaudia Grzyb, Jakub Lis, Radosław Reczek.

Ks. Waldemar Krzeszowski

img_20180607_120344.jpg