07 czerwca 2018 10:19 | Aktualności

Sukces Marleny, Pauliny, Julii i Aleksandry w XIX Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Zielona Ścieżka Gimnazjalisty”

W dniu 25 maja 2018 r. uczennice: Marlena Nocek, Julia Nowak z kl. II oraz Aleksandra Rak i Paulina Niezgoda z klasy III wzięły udział w  XIX Powiatowym Konkursie Ekologicznym ,,Zielona Ścieżka  Gimnazjalisty” zorganizowanym przez Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. W konkursie tym wzięło udział 18 uczniów z 5 gimnazjów z terenu powiatu jasielskiego: Gimnazjum w Brzyskach,  Gimnazjum Nr 1w Jaśle, Gimnazjum w Kołaczycach, ZSM Nr 3 - Gimnazjum Nr 2 w Jaśle i Zespołu Szkół Integracyjnych w Osieku Jasielskim.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o środowisku i jego zagrożeniach, kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska przyrodniczego w szczególności ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami, propagowanie proekologicznego i prozdrowotnego stylu życia oraz poznanie krajowych chronionych gatunków zwierząt.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie rozpoznawali na slajdach chronione gatunki zwierząt. W drugiej części   rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się  z  45 pytań zamkniętych dotyczących ekologii, ochrony przyrody i najważniejszych informacji dotyczących parków narodowych w Polsce.

W konkursie tym Marlena Nocek zajęła II miejsce a Paulina Niezgoda miejsce III. Pozostałe uczennice Julia Nowak i Aleksandra Rak otrzymały wyróżnienia. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrodę rzeczową. Bardzo cieszy nas sukces naszych uczennic, którym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć w przyszłym roku.

Alicja Bochnia-Tomasik

marlena_nocek__zielona_sciezka_gimnazjalisty.jpg