29 maja 2018 07:39 | Aktualności

Szkolny konkurs „Mistrz Sudoku” rozstrzygnięty!

28 maja 2018 r. odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Szkolnego Konkursu „Mistrz Sudoku”, zorganizowana przez nauczycielkę matematyki, panią mgr Elżbietę Dziedzic. Zadaniem uczestników było rozwiązanie czterech łamigłówek SUDOKU w ciągu 45 minut. O zwycięstwie zdecydowała poprawność i szybkość rozwiązania.

Sudoku to doskonała zabawa dla każdej grupy wiekowej, wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Jest to połączenie treningu umysłu z przyjemną rozrywką. Szkolny konkurs „Mistrz Sudoku” ma na celu popularyzację zagadek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia oraz szukania ukrytych relacji między pozornie niepołączonymi faktami.

Klasyfikacja końcowa wśród gimnazjalistów wygląda następująco:

• I miejsce –  Aleksandra Czajka – klasa II
  • II miejsce –   Paulina Niezgoda –  klasa III
  • III miejsce –   Patryk Nowak –  klasa III
  • IV miejsce –   Jakub Machowski – klasa III
  • V miejsce –    Oliwia Stoś – klasa II

SZKOLNYM MISTRZEM SUDOKU” została uczennica klasy drugiej

Aleksandra Czajka

Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni dyplomami oraz ocenami cząstkowymi z matematyki. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Elżbieta Dziedzic

aleksandra_czajka__mistrz_sudoku.jpg