Aktualności

25 maja 2018 12:26 | Aktualności

Spotkanie z podróżnikiem - ,,Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni””

W piątek 11 maja 2018 r. odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie z podróżnikiem, członkiem grupy Trzask (www.trzask.pl). Tym razem przybył do nas pan Samuel Kempski.  

    Tematyka 90- minutowej prelekcji była niezwykle ekscytująca, ponieważ dotyczyła Japonii. Wraz z podróżnikiem odwiedziliśmy: Tokio, Hiroszimę, Nagasaki i wiele innych niezwykłych miejsc. Japonia zwana także Krajem Kwitnącej Wiśni przeciętnemu Europejczykowi kojarzy się z Tokio, kimono, sushi, elektroniką, samochodami i trzęsieniami ziemi. Jednak Japonia to jedno z najbardziej specyficznych miejsc na ziemi, które różni się w wielu aspektach od reszty świata.

    Odwiedziliśmy  z podróżnikiem Alpy Japońskie i zobaczyliśmy makaki kąpiące się w gorących źródłach. Dowiedzieliśmy się, kim są gejsze i jak wygląda ich życie. Pan Samuel Kempski opowiedział nam ciekawą historię paniKeiko Ogura z Hiroszimy, która mając osiem lat przeżyła wybuch bomby atomowej. Dowiedzieliśmy się również  o świętej wyspie Miyajima, na której nie można się rodzić i umierać.

    Była to lekcja bardzo pouczająca i ciekawa, która zobrazowała nam, jak żyje się w Japonii, jakie panują tam prawa i jaka jest kultura.

 

                                                                                      Gabriela Banach /kl. III/

Przeczytano: 114 razy. Wydrukuj|Do góry