19 stycznia 2018 08:40 | Aktualności

Międzyklasowy Konkurs Matematyczny „Matematyczne potyczki – Procenty”

Dnia 15 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się III Międzyklasowy Konkurs Matematyczny: „Matematyczne potyczki – Procenty” adresowany do uczniów klasy II i III gimnazjum.  Jest to nasza szkolna matematyczna zabawa z elementami rywalizacji.

Głównym celem konkursu było rozwijanie umiejętności stosowania wiedzy matematycznej w praktyce, popularyzacja wiedzy i doskonalenie umiejętności matematycznych wśród uczniów gimnazjum oraz kształtowanie  atmosfery zdrowej rywalizacji.

Organizatorem konkursu był nauczyciel matematyki, pani mgr Elżbieta Dziedzic. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania pięć zadań otwartych o takiej samej liczbie punktów, których tematyka dotyczyła zastosowania procentów w życiu codziennym. Na ich rozwiązanie uczniowie mieli 45 minut. O zwycięstwie decydowała poprawność i szybkość rozwiązania. Zadania konkursowe wymagały oprócz wiedzy szkolnej, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.

procenty.jpg

Oto zwycięzcy:

1. Natalia Szczyrba – klasa 3

2. Paulina Niezgoda – klasa 3

3. Norbert Czajka – klasa 3

pojeciehandlowiprocentywioslujasprzedazhandel23897111.jpg

W konkursie wzięli również udział: Gabriela Banach (kl. III), Damian Czapla (kl. III), Krystian Kobak (kl. III),  Aleksandra Rak (kl. III), Radosław Reczek (kl. II), Artur Szczyrba (kl. III). Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni dyplomami oraz ocenami cząstkowymi z matematyki. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Elżbieta Dziedzic