11 stycznia 2018 17:28 | Aktualności

XV Międzyszkolny Konkurs ,,Kolęda obcojęzyczna’’

W dniu 10.01.2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbyła się XV edycja konkursu  ,,Kolęda  obcojęzyczna’’ pod patronatem burmistrza Kołaczyc, pani Małgorzaty Salachy. W konkursie wzięło udział 10 zespołów ze szkół podstawowych   i gimnazjów z gminy Brzyska, Brzostek, Kołaczyce i Frysztak. Celem konkursu było:  zainteresowanie młodzieży kulturą i zwyczajami świątecznymi innych krajów, motywowanie uczniów do nauki języków obcych, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie pracy zespołowej uczniów. Uczennice klasy III gimnazjum - Emilia Wojdyła, Weronika Woch oraz Joanna Bokota wraz z młodszymi koleżankami z klasy VII B Emilią Mikoś i  Emilią Madejczyk zaśpiewały dwie kolędy, po angielsku ,,Marry Christmas’’, a po niemiecku ,,Guten Tag, ich bin der Nikolaus’’, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez jury i publiczność. Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła  burmistrz  Kołaczyc, pani  Małgorzata Salacha, która podziękowała uczestnikom za piękny występ, ogrom pracy włożonej w przygotowanie do  konkursu i życzyła dalszych sukcesów. Na zakończenie wystąpił zespół z Liceum Ogólnokształcącego z koncertem kolęd i pastorałek. Gratulujemy!!!

Agnieszka Paja