14 grudnia 2017 10:02 | Aktualności

V Szkolny Konkurs Biologiczny ,,Świat kręgowców”

W dniu 8 grudnia 2017 roku odbył się szkolny konkurs biologiczny dla uczniów klasy drugiej pod hasłem ,,Świat kręgowców”. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań  i wspieranie uzdolnień uczniów, wdrażanie ich do samokształcenia, pobudzanie do twórczego myślenia. Konkurs miał również na celu wyłonienie i promowanie zdolnych uczniów.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z zadań obejmujących zagadnienia związane z przystosowaniem budowy zewnętrznej i czynności życiowych kręgowców do środowiska życia. Test zawierał różnego typu zadania: otwarte i zamknięte, prawda – fałsz, na dobieranie, uzupełnianie. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać zwierzęta, rozwiązać krzyżówki, podpisać rysunki oraz uzupełnić tabele.

Najlepszymi w tej rywalizacji okazali się uczniowie:

• I miejsce –  Julia Nowak
  • II miejsce – Marlena Nocek
  • III miejsce – Jakub Lis
  • IV miejsce – Jakub Madejczyk
  • V miejsce – Klaudia Grzyb
  • VI miejsce – Radosław Reczek

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Alicja Bochnia –Tomasik