11 grudnia 2017 09:11 | Aktualności

XXVI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

17 listopada 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się szkolny etap XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady  Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, którzy rozwiązywali test składający się z 20 pytań obejmującch zagadnienia dotyczące wiedzy z zakresu tematyki zdrowia i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepszymi w tej rywalizacji okazali się uczniowie:

• I miejsce  - Krystian Kobak /kl.3/
  • II miejsce – Natalia Szczyrba /kl.3

Emilia Wojdyła /kl.3/

Oliwia Stoś /kl.2/

Jakub Machowski /kl.3/

W konkursie wzięli  udział również następujący uczniowie: Weronika Woch, Paulina Niezgoda, Gabriela Banach, Gabriela Szukała, Klaudia Grzyb, Katarzyna Samborska, Radosław Reczek, Katarzyna Jachym, Marlena Nocek, Julia Bachórz, Aleksandra Rak.

Do etapu rejonowego Krystian Kobak musiał  zorganizować  wydarzenie sportowe, którego celem było propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Dlatego 27 listopada 2017 r.  przygotował dla uczniów Gimnazjum i klas VII Szkoły Podstawowej w Brzyskach  Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej Chłopców, w którym wzięło udział 19 uczniów /5 drużyn /. Rywalizacja była zacięta, ale w duchu fair play i dobrej zabawy.

1 grudnia 2017 r.laureaci szkolnego etapu olimpiady: Krystian Kobak i Emilia Wojdyła uczestniczyli  w bezpłatnym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowanym przez Rejonowy Oddział PCK w Jaśle.

Zwycięzca szkolnego etapu – Krystian Kobak wziął udział w rejonowym etapie olimpiady, który został przeprowadzony  8 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle.  Nasz uczeń zajął 10 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Doktór

mikolajkowy_turniej_pilki__halowej.jpg