06 grudnia 2017 11:27 | Aktualności

Szkolny konkurs biologiczny dla uczniów klasy III pod hasłem ,,Mistrz genetyki"

W dniu 4.12.2017 r. odbył się szkolny konkurs biologiczny dla uczniów klasy III pod hasłem: ,,Mistrz genetyki”. Celem konkursu było poszerzenie i promowanie wiedzy z genetyki, rozwijanie zainteresowań uczniów, wdrażanie do samokształcenia, pobudzanie ich do twórczego myślenia. Miał on również na celu zwrócenie uwagi młodzieży na praktyczne wykorzystanie genetyki w różnych dziedzinach życia człowieka. Konkurs miał na celu wyłonienie i promowanie zdolnych uczniów.

Test konkursowy zawierał 42 zadania różnego typu obejmujące zagadnienia związane z genetyką. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać choroby genetyczne, rozwiązać krzyżówki genetyczne, podpisać rysunki oraz udzielić odpowiedzi na zadania problemowe.

Najlepszymi w tej rywalizacji okazały się uczennice:

• I miejsce - Natalia Szczyrba
  • II miejsce - Paulina Niezgoda
  • III miejsce - Aleksandra Rak

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.