06 grudnia 2017 11:24 | Aktualności

Akcja „Misie Ratownisie”

Pięcioro uczniów naszego gimnazjum: Aleksandra Rak, Julia Bachórz, Jakub Machowski z klasy III oraz Jakub Lis i Radosław Reczek z klasy II przyłączyło się do akcji charytatywnej „Misie Ratownisie”, organizowanej  dniach 13 do20 listopada 2017 r. przez panią Małgorzatę Wałczyk nauczycielkę świetlicy z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Brzyskach. Uczniowie wraz z opiekunem panią mgr Alicją Bochnią -Tomasik zebrali i przekazali trzydzieści pięć  pluszaków.

Akcja ta organizowana w powiecie jasielskim przez biuro poselskie Poseł Joanny Frydrych oraz portale Jasło112 i terazJaslo.pl. miała na celu zbiórkę nowych lub używanych maskotek dla strażaków i ratowników. Zebrane maskotki będą przekazywane dzieciom poszkodowanym podczas wypadków drogowych. Otrzymany „miś ratownik” pozwoli dziecku zapomnieć i lepiej znieść traumatyczną sytuację, w jakiej się znalazło. Uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe podziękowania od organizatorów.

aleksandra_rak__misie_ratownisie.jpg

jakub_lis__misie_ratownisie.jpg