06 grudnia 2017 11:20 | Aktualności

Podsumowanie akcji ekologicznej ,,Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci - wszyscy zbieramy plastikowe nakrętki dla Mateuszka i Pawełka”

W dniu 01.12.2017 r. w Publicznym Gimnazjum w Brzyskach nastąpiło podsumowanie  ekologicznej akcji ,,Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci - wszyscy zbieramy plastikowe nakrętki dla Pawełka i Mateuszka”. Akcja trwająca od 1 do 30 listopada miała  na celu pomoc i wsparcie w leczeniu i rehabilitacji sześcioletniego Mateuszka i półrocznego Pawełka Michalskich z Łajsc. Bracia są podopiecznymi Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,SŁONECZKO”. Bracia urodzili się jako wcześniacy. Pawełek do tej pory nie siedzi, nie mówi, ma poważną wadę wzroku i znajduje się pod opieką wielu specjalistów: neurologa, endokrynologa, urologa, rehabilitanta, psychologa, logopedy, pedagoga. Mateuszek urodził się z wodogłowiem i poważną  wadą genetyczną (brak kości promieniowej), ma wzmożone napięcie mięśniowe. Obaj chłopcy wymagają ciągłej i kosztownej rehabilitacji.

W zbiórce nakrętek wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły - ośmioro z kl. II i dziesięcioro z kl. III. Łącznie zebrano imponującą liczbę 15166 nakrętek. Klasa II zebrała  7595 sztuk, natomiast   klasa III - 7571 sztuk. Rekordzistką okazała się Marlena Nocek z klasy II, która zebrała 2000 nakrętek.

Najwięcej nakrętek zebrali uczniowie:

• I miejsce – Marlena Nocek  /kl. II/                        2000 sztuk
  • II miejsce – Marcin Krajewski /kl. II/  i  Łukasz Filus kl. III/      1400 sztuk
  • III miejsce – Krzysztof Rakoczy/kl. III/                 1162 sztuk
  • IV miejsce – Aleksandra Rak /kl. III/                    1150 sztuki
  • V miejsce – Justyna Niezgoda /kl. III/                    1050 sztuk
  • VI miejsce – Kamil Kardaś /kl. II/                          1000 sztuk

Zebrane przez uczniów nakrętki zostały przekazane rodzicom chłopców. Mamy nadzieję, że udział każdego z nas w tej akcji choć w niewielkim stopniu przyczyni się do powrotu chłopców do zdrowia. Akcję zbiórki surowców wtórnych zorganizowała i nadzorowała pani mgr Alicja Bochnia-Tomasik. Najbardziej zaangażowani uczestnicy akcji zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.